Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Laevalammutaja

15

«Laevalammutaja» on tänapäeva Ameerika ühe menukama ja enim auhinnatud ulmekirjaniku Paolo Bacigalupi noorteromaanide seeria esimene raamat. Selle sarja tegevus toimub kliimakatastroofist räsitud tulevikus, kus meile tuntud mandrite rannikupiirkonnad on ookeanide poolt üle ujutatud ning neil randadel elavad inimesed pidanud kohastuma hoopis uut tüüpi karmima ja julmema elukeskkonnaga. Käesolev romaan kujutab maailma, kus USA lõunaosariikide rannik on vee alla jäänud ning «Uppunud Linnade» kuritegelike bandede heaks töötavad noorukid korjavad Mehhiko lahe rannikul vanarauaks muutunud naftatankeritelt vaske, juhtmeid, traati ja muud taolist. Üks selline nooruk on Nailer, kelle teele saatus lennutab Õnneliku Tüdruku hüüdnime kandva Nita, kes on pärit tolle maailma bosside klassist…

«Laevalammutaja» võitis ulmeajakirja Locus preemia parima noorteromaani kategoorias ning Ameerika Raamatukogude Ühingu prestiižika Michael L. Printzi auhinna. Bacigalupi on võitnud veel ka Hugo, Nebula, Campbelli, Sturgeoni, Maailma Fantaasiaauhinna ja mitmeid teisi preemiaid üle maailma, nende seas ka kolm Eesti ulmeauhinda Stalker.

ORPHEUSE KULDRAAMAT on kirjastuse Fantaasia uus, rohkem noortele suunatud ulmesari, milles ilmuvad auhinnatud noorteulmekad ja noorteulme klassika, aga ka moodsamad ja mahukamad ulmemenukid.

Tõlkinud Jaana Talja. Kaanepilt: Sharksden. 218 lk.

Raamatu tellimiseks sisesta alumisse vormi oma kontaktandmed.
Saatmise puhul pakiautomaati lisandub hinnale 1€